SEPTEMBER

V tomto školskom roku na našej škole máme 7 prvákov, pre ktorých vychovávateľka ŠKD pripravila uvítanie( imatrikuláciu ) žiakov  do 1. ročníka. Pripravili sme pre nich pohybové aktivity v rámci Dňa srdca. A nezabudli sme ani na tekvicové dekorácie, ktoré okrášlili vchod do našej školy.

OKTÓBER

17. októbra bolo v našej školskej jedálni rušno. Pracovali sme  na príprave ovocno-zeleninových šalátov. Pod rukami detí vznikli chutné a zdravé vitamínové bomby. Keďže tento rok bol veľmi úrodný na jabĺčka, na tejto akcii nechýbal ani chutný jablkový koláč.V tomto mesiaci sme nezabudli ani na naše babky a dedkov, pre ktorých sme pripravili kultúrne popoludnie.Uskutočnili sme jesennú turistickú vychádzku na Honka.

NOVEMBER

V tomto mesiaci sme pripravili pre deti a žiakov besedu na tému: Čistá planéta. Na konci besedy sme zhotovili výstavku výrobkov z odpadového materiálu.
Zbierali sme jabĺčka v školskej záhrade z ktorých nám pani kuchárka  upiekla chutný koláč. No nezabudli sme aj na zvieratká, ktoré chodíme pravidelne prikrmovať v zime.

DECEMBER

6. decembra k nám zavítal deduško Mikuláš, ktorý nám priniesol plnú nošu dobrôt. Za odmenu mu deti a žiaci školy pripravili pesničky, básničky a nakoniec ho všetci spolu poriadne vytancovali. Nezabudli sa poďakovať a pozvať deduška Mikuláška aj na budúci rok, keď bude mať cestu okolo.Tvorili sme vianočné dekorácie pre svojich najbližších a pripravili sme Vianočnú akadémiu pre rodičov a priateľov školy.

Január

V mesiaci január nám babka zima konečne nachystala snehovú nádielku z ktorej sme modelovali rozprávkové postavičky, zvieratká, hrady a snehuliakov podľa vlasntnej fantázie. Vybrali sme sa na zimnú vychádzku spojenú s prikrmovaním lesnej zveri. Posledný deň pred polročnými prázdninami sme na škole mali prehliadku karnevalových masiek spojenú so zaujímavými súťažiami a tancom masiek.

Február

V tomto mesiaci sme pripravili besedu na tému Škaredá droga, ktorú sme spojili s dramatizáciou a výtvarnou aktivitou. Nezabudli sme ani na našich najbližších a priateľov a zhotovili sme im valentínske pozdravy.